Žindymas be skausmo

Žindymas be skausmo

Bemaž visos mamos maitindamos kūdikį pirmosiomis dienomis po gimdymo patiria diskomfortą arba net skausmą. Tai natūralu, juk krūtinės oda anksčiau nepatyrė tokio intensyvaus poveikio, skausmo receptoriai reaguoja į didelę apkrovą. Ilgainiui nemalonūs pojūčiai susilpnėja. Maždaug per 3–7 dienas spenelių oda prisitaiko prie naujo režimo ir užsigrūdina. Maitinimas pasidaro nebeskausmingas.Kūdikio žindymas – svarbus mamos darbas. Deja, jį atliekant dažniausiai neapsieinama be nepatogumų. Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų – spenelių jautrumas bei įtrūkimai.

Ką daryti, kad speneliai neįtrūktų

Spenelių skausmingumas žindymo metu ir įtrūkimas nesusiję. Dažniausiai speneliai įtrūksta dėl odos vandens ir riebalų pusiausvyros sutrikimo. Taip nutinka dažnai plaunant krūtis muilu (dar neseniai buvo rekomenduojama tai daryti prieš kiekvieną maitinimą), spenelius valant spiritiniais tirpalais.

Taigi, labai svarbu tinkama higiena. Pakanka kasdien praustis po dušu, keisti liemenėlę bei naudoti sugeriamuosius įdėklus (jeigu reikia). Praustis geriausia švelnesniu už įprastinį neutralaus pH skystuoju muilu. Galima naudoti specialų tepalą, geriausiai pagamintą iš natūralių medžiagų.

Natūrali profilaktika – motinos pienas

Geriausiai įtrūkusius spenelius gydo motinos pienas. Jis lengvai įsigeria į odą, palaiko reikiamą drėgmės ir maisto elementų kiekį, sudaro apsauginę plėvelę. Motinos piene yra gydomąjį poveikį turinčių vitaminų (A, D, E), imunoglobulinų, slopinančių infekciją. Tai gydomųjų komponentų derinys. Pamaitinusi vaiką išspauskite keletą pieno lašų, įtrinkite į odą ir palaukite, kol išdžius. Panašią procedūrą galima kartoti ir tarp maitinimų.

Sutrūkusių spenelių gydymas

Pažeistus spenelius reikia kuo greičiau gydyti. Sutrūkinėjus speneliams kūdikio maitinimas tampa kančia, gali lengviau patekti infekcija. Tai pavojinga ir mamai (kyla mastito grėsmė), ir vaikui (su motinos pienu gali patekti infekcija).

Skausmui maitinimo metu sumažinti galima naudoti specialias plono silikono pagalvėles, kurios saugo spenelį.

Padeda ir specialūs liemenėlės įdėklai – juos naudojant audinys nepriglunda prie spenelių ir papildomai jų netraumuoja. Viršutinėje tokių įdėklų dalyje yra angos, per kurias laisvai cirkuliuoja oras, tad greičiau gyja įtrūkimai.

Įtrūkusiems speneliams gydyti naudokite tepalą

Vienas iš specialaus tepalo privalumų – greita ir efektyvi pagalba sutrūkusiems speneliams. Šis tepalas ne tik gydo, bet ir profilaktiškai saugo nuo uždegimo ir įtrūkimo laktacijos periodu, mažina paraudimą. Patepkite juo spenelius po kiekvieno maitinimo.

Kad speneliai neįtrūktų, kartais patariama maitinti vaiką tik tam tikru laiku ir apriboti žindymo laiką iki 10–20 minučių. Mat išalkęs vaikas ima godžiai žįsti ir stipriai traumuoja mamos spenelius.

Nepamirškite, kad visus sunkumus atperka maitinimo krūtimi teikiamas džiaugsmas ir mamai, ir vaikui.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook